top of page
LOGO_Kryštůfek_VC_Bory.png

Ostrov objevů

Univerzita pro batolata  Ostrov objevů je unikátní český program pro děti, který si na základě různorodých multismyslových aktivit klade za cíl stimulovat správný vývoj mozku dítěte. Další informace na: www.ostrovobjevu.cz

Naše filozofie Naše kurzy vychází z poznatků, že pro dítě je klíčový jeho rozvoj mezi narozením a šestým rokem, tzv. "windows of opportunity", a také že učení něčeho nového probíhá nejintenzivněji při zapojení všech smyslů.

Pro děti od 15 měsíců do 3 let

leden - březen, duben - červen

Cena za kurz: 2700 Kč

ostrov.png

Logohraní

Cílem těchto týdenních kurzů je zábavnou formou naučit děti správně se vyjadřovat a procvičovat s nimi formou her a říkadel jejich drobné vady v řeči. 

Pro děti od 3 do 5 let

únor - červen

Cena za kurz: 2000 Kč (30 min) 
                          2500 Kč (45 min)

Babysigns

I když ještě nemluví, chce komunikovat. Znakování je přirozenou řečí miminek a batolat. Rozvíjí zvídavost, emoce i intelekt. Naučíme vás, jak na to. Program Baby Signs využívají milióny rodičů a dětí po celém světě - je to jediný program, založený na dlouhodobém vědeckém výzkumu a je vytvořený světově známými expertkami na rozvoj dítěte, Lindou Acredolo, PhD. a Susan Goodwyn, PhD. Dětí dokáží znakem vyjádřit co potřebují, jak se cítí i na co myslí. Začínají dříve mluvit a snadněji se vyjadřují.

Pro děti od 7 do 15 měsíců

leden - březen, duben - červen

Baby-Signs---Znakovani----heavier-fonts 500px (2).png

Cena za kurz: 2700 Kč

Hrátky s batolátky

Tento kurz má za cíl rozvíjet vaše děťátko po tělesné a duševní stránce. Pomocí zábavných říkadel spojených s pohybem budeme u dítěte podporovat přirozený vývoj řeči a jeho koordinaci pohybu. Při zpívání využijeme Orffovy nástroje, čímž se u dítěte rozvíjí hudební sluch a slovní zásoba. V další části hodiny si zacvičíme na malém a velkém míči nebo si prolezeme opičí dráhou.

Pro děti od 12 do 24 měsíců

leden - březen, duben - červen

Cena za kurz: 2000 Kč

Angličtina hrou 

První seznamování se s cizím jazykem, a to formou různých zábavných her a pomůcek.

Pro děti od 3 do 4 let

únor - červen

Cena za kurz: 2000 Kč

Angličtina hrou

Navazující kurzy anglického jazyka pro pokročilejší děti.

Pro děti od 5 do 7 let

únor - červen

Cena za kurz: 2500 Kč

Anglická konverzace s Klárkou

Tento kurz má za cíl naučit vaše děti bezproblémové komunikaci v anglickém jazyce.

Pro děti od 7 do 10 let

leden - březen, únor - červen

Cena za kurz: 2500 Kč

Ostrov objevů v angličtině

Unikátní program Ostrov objevů se vším všudy, ovšem vedený v anglickém jazyce.

Pro děti 15 - 24 měsíců
a 24 - 36 měsíců

leden - březen, duben - červen

Cena za kurz: 2900 Kč

Cvičení rodičů s dětmi

Pohybové aktivity příznivě působí na psychomotorický vývoj dětí. V našem kroužku si děti užijí spoustu zábavy při zdolávání různých překážek. Jelikož nám jde i o rozvoj řeči a vnímání rytmu, budeme během hodiny i zpívat.

Pro děti od 2 do 3 let

únor - červen

Cena za kurz: 2500 Kč

Pohybové hry

Pohybové hry s prvky zdravotního tělocviku umožní dětem vyzkoušet si základy různých míčových her a snadných gymnastických prvků s přídavkem zdravotního tělocviku. 

Pro děti 3 - 6 let

únor - červen

Cena za kurz: 2500 Kč

Jóga s Vlaďkou

Jóga vědomí - kundaliní jóga s Vlaďkou
Kundaliní jóga je v České republice známá jako Jóga vědomí. Zaměřuje se na povědomí o sobě a prožitek a vnímání sebe jakou součástí celku. Technologie Kundaliní jógy podle Yogi Bhajana je věda o mysli a těle a propojuje nás s naším pravým "já" a s tím, co doopravdy chceme. Proto je tato jóga vhodá pro každého bez rozdílu.

 

Kundaliní jóga je také pomoc, jak zvládnout zaneprázdněný život. Naše životy jsou čím dále častěji přeplněny aktivitami, úkoly, událostmi, sociálními a rodinnými záležitostmi a ten váš možná nebude jiný. Je snadné se v tom ztratit a nenacházet pak vůbec žádný čas pro sebe sama. Tato jóga vám dává nástroje, abyste našli rovnováhu a klid, abyste ulehčili svému životu a věci nebrali až tak vážně. S otevřenou náručí vítám každého, kdo se chce připojit na cestu vědomého sebeobjevování a naplno rozvíjet svou životní cestu, vydat se na cestu splněných přání a ke spokojenému naplnění svého života.

 

Lochotín
Středa 18:30 – 19:30

Bodyforming s Petrou

pondělí 19.00 - 20.00

Cena: 130 Kč/hod.

Zoomba

čtvrtek 19.00 - 20.00

Cena: 130 Kč/hod.

ROZVRH ZIMA 2023 lOCHOTÍN-page-001_edited.jpg

 Jak čerpat příspěvky na pohybové aktivity od vaší zdravotní pojišťovny?
VZP   ZPMV   ČPZP   OZP   VoZP

pojištovny

Kdo jsme?

Jsme malý rodinný podnik, který vznikl díky velké náhodě a dlouhodobému přání - mít vlastní kavárnu. Velkou inspirací nám byla Dětská akademie Madlenka v Českých Budějovicích, kde jsme se poprvé dozvěděli o vzdělávacím programu Univerzita pro batolata – Ostrov objevů. A jelikož v Plzni tento projekt dosud chyběl, bylo rozhodnuto. Protože děti beru jako velký dar, o který musíme pečovat, založili jsme Vzdělávací rodinné centrum s přilehlou kavárnou.

Jana Součková

69181079_10217966279423035_1769928461876

Již odmalička jsem měla sen pracovat v mateřské školce. Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Karlových varech (předškolní a mimoškolní pedagogika) a roční jazykovou školu v Plzni. Mým prvním zaměstnáním byl Dům dětí a mládeže a po dvou letech jsem dostala nabídku stát se vychovatelkou ve Speciální škole. Dostudovala jsem tudíž ještě speciální pedagogiku. Zde jsem pracovala, i s přestávkami dvou mateřských, 13 let. Dalším a posledním místem před otevřením Andělky byla práce ve školní družině. Tam jsem vedla hudebně pohybový kroužek, kde jsem využila své dovednosti hry na klavír a kytaru. Začala  jsem se s dětmi věnovat hře na Orffovy nástroje. Tehdy jsem si ještě intenzivněji uvědomila, jak jsou děti nadšené, když se spojí zpěv, hra na tělo a hudební nástroje. Bohužel jsem ale také začala poznávat, že někteří rodiče si často nevědí rady, jak s dětmi pracovat. Přemýšlela jsem, jak jim pomoci. Právě v té době jsem se v novinovém článku dočetla o projektu Univerzita pro batolata. A v tu chvíli mi bylo jasné, že to bude ta správná cesta. Rozhodla jsem se, že si svůj celoživotní sen, pracovat s malými dětmi a jejich rodiči, splním. Mým cílem je ukázat rodičům, jak mohou přirozenou cestou vychovávat své děti a stát se jejich vzorem, oporou a partnerem. 

503929e4-40ea-484e-9c98-cb8802efe643.jpg

Už jako malá jsem měla ráda děti a seniory, ke kterým jsem vždy tíhla a trávila s nimi čas. Po ukončení střední odborné školy jsem odcestovala do USA, kde jsem žila 10 let a mimo jiné studovala psychologii a anglický jazyk na Moraine Valley Community College v Chicagu. Moraine Valley je veřejná komunitní vysoká škola. Pobyt v USA mi dal široký rozhled, mnoho zkušeností a životní školu, za kterou jsem velmi vděčná. V USA jsem měla také možnost pracovat ve školce, s handicapovanými dětmi i s dětmi v rodinách. Po dlouhých letech strávených za oceánem jsem se rozhodla vrátit zpět do své rodné země, kde mohu předávat své zkušenosti s anglickým jazykem. Malé děti jsou velmi vnímavé a rychle se učí. Je proto důležité je začít rozvíjet i tímto směrem. Díky lekcím v Andělce si mohou děti vyzkoušet mluvit cizím jazykem. Pochytí a zreprodukují intonaci i rytmus řeči velmi snadno. Děti se neučí v pravém slova smyslu, chtějí si hrát. Funguje to, pokud jsou angličtině vystaveny během hry a jiných zábavných aktivit. Děti jsou spontánní, netrpí nervozitou, nemají zábrany a strach, že řeknou něco špatně. Sama mám dvě malé děti a vidím, jak rychle se učí. Děti jsou náš svět, čisté duše. Proto mi záleží na tom, aby byly rozvíjeny tím správným směrem. Budu se na vás těšit na našich Andělských lekcích.

Klára Mašková

Jana Baxová

IMG_20210115_155906_2.jpg

Od dětství jsem měla blízko ke sportu. Během studií na gymnáziu jsem si uvědomila, že by mě bavila práce s dětmi. Vedla jsem přes 10 let s kamarádkou turistický oddíl. Po maturitě jsem nastoupila ke studiu PF ZČU, obor „Učitelství pro 1. stupeň - zaměření na TV“ a po absolutoriu mě osud zavál do základní školy, kde působím dodnes. V době mateřských dovolených (mám 3 děti) jsem se zapojila jako dobrovolnice v jednom z mateřských center. „Učila“ jsem děti v batolecí školičce, vedla kurz cvičení pro malé děti. Aktivně se účastním různých sportovních školení, pomáhám s běžeckou a kondiční přípravou malých běžkařů a ve škole vedu kroužek zdravotní TV.

Vlaďka Procházková

Bez názvu_edited.jpg

Jmenuji se Vlaďka Procházková, je mi 45 let, jsem podruhé vdaná, mám 16letého syna a bydlím už pár let v Plzni na Doubravce. Jóga je pro mě styl života. Není to jen cvičení, ale je to propojení ducha a mysli, je to způsob jak dýchám, jak se chovám k sobě a k ostatním. Kundaliní jóga je nazývána také jógou vědomí a to přesně ji vystihuje. Vede nás k vědomému životu v harmonii, ve zdraví a v radosti.

Moje osobní zkušenost s praktikováním kundaliní jógy mě dovedla také k zásadnímu životnímu kroku opustit dosavadní manažerská zaměstnání a založit si živnost instruktorky jógy. Mým cílem je učit jógu ostatní, aby každý mohl zjistit, že lze žít šťastný život bez bolestí, v harmonii a v lásce. Nemoc  je odrazem toho, jak jsme na tom se sebeláskou, jak cítíme své tělo a jak se k němu (tedy sami k sobě) chováme a tím pádem jak dovolíme také ostatním, aby k nám přistupovali. Kundaliní jóga vede ke zpomalení, celkovému zcitlivění, učí pozorovat a najít a uvědomit si tak podstatu svých problémů. Po fyzické stránce jde o celkem jednoduchá cvičení, která zvládne téměř každý a důležité je provádět cvičení pravidelně, technicky správně a v souladu se svým dechem. 

bottom of page