1OK_ANDĚLKA_LOGO_CENTRUM_BARVA_TEXT_nej.

Kdo jsme?

Jsme malý rodinný podnik, který vznikl díky velké náhodě a dlouhodobému přání - mít vlastní kavárnu. Velkou inspirací nám byla Dětská akademie Madlenka v Českých Budějovicích, kde jsme se poprvé dozvěděli o vzdělávacím programu Univerzita pro batolata – Ostrov objevů. A jelikož v Plzni tento projekt dosud chyběl, bylo rozhodnuto. Protože děti beru jako velký dar, o který musíme pečovat, založili jsme Vzdělávací rodinné centrum s přilehlou kavárnou.

Kdo se Vám bude věnovat?

Již odmalička jsem měla sen pracovat v mateřské školce. Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Karlových varech (předškolní a mimoškolní pedagogika) a roční jazykovou školu v Plzni. Mým prvním zaměstnáním byl Dům dětí a mládeže a po dvou letech jsem dostala nabídku stát se vychovatelkou ve Speciální škole. Dostudovala jsem tudíž ještě speciální pedagogiku. Zde jsem pracovala, i s přestávkami dvou mateřských, 13 let. Dalším a posledním místem před otevřením Andělky byla práce ve školní družině. Tam jsem vedla hudebně pohybový kroužek, kde jsem využila své dovednosti hry na klavír a kytaru. Začala  jsem se s dětmi věnovat hře na Orffovy nástroje. Tehdy jsem si ještě intenzivněji uvědomila, jak jsou děti nadšené, když se spojí zpěv, hra na tělo a hudební nástroje. Bohužel jsem ale také začala poznávat, že někteří rodiče si často nevědí rady, jak s dětmi pracovat. Přemýšlela jsem, jak jim pomoci. Právě v té době jsem se v novinovém článku dočetla o projektu Univerzita pro batolata. A v tu chvíli mi bylo jasné, že to bude ta správná cesta. Rozhodla jsem se, že si svůj celoživotní sen, pracovat s malými dětmi a jejich rodiči, splním. Mým cílem je ukázat rodičům, jak mohou přirozenou cestou vychovávat své děti a stát se jejich vzorem, oporou a partnerem. 

Jana Součková

69181079_10217966279423035_1769928461876

Už jako malá jsem měla ráda děti a seniory, ke kterým jsem vždy tíhla a trávila s nimi čas. Po ukončení střední odborné školy jsem odcestovala do USA, kde jsem žila 10 let a mimo jiné studovala psychologii a anglický jazyk na Moraine Valley Community College v Chicagu. Moraine Valley je veřejná komunitní vysoká škola. Pobyt v USA mi dal široký rozhled, mnoho zkušeností a životní školu, za kterou jsem velmi vděčná. V USA jsem měla také možnost pracovat ve školce, s handicapovanými dětmi i s dětmi v rodinách. Po dlouhých letech strávených za oceánem jsem se rozhodla vrátit zpět do své rodné země, kde mohu předávat své zkušenosti s anglickým jazykem. Malé děti jsou velmi vnímavé a rychle se učí. Je proto důležité je začít rozvíjet i tímto směrem. Díky lekcím v Andělce si mohou děti vyzkoušet mluvit cizím jazykem. Pochytí a zreprodukují intonaci i rytmus řeči velmi snadno. Děti se neučí v pravém slova smyslu, chtějí si hrát. Funguje to, pokud jsou angličtině vystaveny během hry a jiných zábavných aktivit. Děti jsou spontánní, netrpí nervozitou, nemají zábrany a strach, že řeknou něco špatně. Sama mám dvě malé děti a vidím, jak rychle se učí. Děti jsou náš svět, čisté duše. Proto mi záleží na tom, aby byly rozvíjeny tím správným směrem. Budu se na vás těšit na našich Andělských lekcích.

503929e4-40ea-484e-9c98-cb8802efe643.jpg

Klára Mašková

IMG_20210115_155906_2.jpg

Od dětství jsem měla blízko ke sportu. Během studií na gymnáziu jsem si uvědomila, že by mě bavila práce s dětmi. Vedla jsem přes 10 let s kamarádkou turistický oddíl. Po maturitě jsem nastoupila ke studiu PF ZČU, obor „Učitelství pro 1. stupeň - zaměření na TV“ a po absolutoriu mě osud zavál do základní školy, kde působím dodnes. V době mateřských dovolených (mám 3 děti) jsem se zapojila jako dobrovolnice v jednom z mateřských center. „Učila“ jsem děti v batolecí školičce, vedla kurz cvičení pro malé děti. Aktivně se účastním různých sportovních školení, pomáhám s běžeckou a kondiční přípravou malých běžkařů a ve škole vedu kroužek zdravotní TV.

Jana Baxová